Projekt EU - Životní prostředí v Chotíkově a okolí

Informace pro rodiče:

ZŠ a MŠ napsala projekt s názvem Životní prostředí v Chotíkově a okolí a zaslala jej na krajský úřad se žádostí o čerpání z EU peněz – grant – Zvyšování kvality vzdělávání v Plzeňském kraji. Projekt byl schválen. Hodnota projektu je 1.387.000,– Kč. Díky těmto penězům můžeme zakoupit nové pomůcky a celý projekt zrealizovat.

Stručný obsah projektu:

Projekt je zaměřen na seznámení žáků ZŠ Chotíkov s hlavními problémy životního prostředí v Chotíkově a okolí. Pět skupin žáků zpracuje informace o Chotíkově (skládka odpadů a plánovaná spalovna) a čtyřech obcích v okolí: Příšově (pískovna), Nevřeni (obalovna Berger), Úněšově (silnice Plzeň – Karlovy Vary) a Nekmíři (silnice Kozolupy – Kaznějov).
Pod vedením učitelů žáci shromáždí informace o vybraných obcích, vývoji životního prostředí v nich, jejich boji s ekologickými problémy a možnostech řešení. Ke sběru dat budou sloužit kroniky obcí a další historické dokumenty, dostupné statistiky, besedy se zástupci zainteresovaných organizací a podniků i vlastní pozorování.
Získaná data žáci zpracují do pěti prezentací během výuky s enviromentálním zaměřením. Zpracované prezentace včetně různých dokumentů a fotografií budou tvořit putovní výstavu, která na závěr projektu navštíví všech pět zainteresovaných obcí.
Do projektu se zapojí 150 žáků a 13 učitelů. Předem děkujeme za případnou pomoc rodičů či prarodičů.
Pedagogové ZŠ a MŠ Chotíkov