E – learningové vzdělávací kurzy

Ve školním roce 2011/2012 pracují žáci na projektu Životní prostředí v Chotíkově a okolí a zpracovávají svoje bydliště. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Díky tomuto projektu mohla škola rozběhnout e-learningový systém vzdělávání OLAT. OLAT je webová aplikace, tudíž je určena pro běh v prostředí webového prohlížeče. Vyučující zde mohou dětem připravovat testy, úkoly či prezentace, které děti studují doma u svého počítače ve svém volném čase. Testy se ihned vyhodnotí a ukáží dětem případné chyby. Každý žák má své přístupové heslo, které mu umožňuje vstup do systému. Zájemci se mohou přihlásit jako hosté. Pro práci v tomto systému byli v rámci projektu proškoleni všichni pedagogové i žáci. E-learningové vzdělávací kurzy se rozbíhají od 1. 1. 2012.