Exkurze v rámci projektu Životní prostředí v Chotíkově a okolí

Exkurze do chotíkovské kompostárny

V rámci projektu Životní prostředí v Chotíkově a okolí navštívily děti za doprovodu pan Mgr. P. Pangrácové a L. Polívkové skládku TKO v Chotíkově. Navštívily zde nově zřízenou kompostárnu, kterou provozuje firma Eliod servis, s. r. o. Účelem této exkurze bylo zjistit co nejvíce informací o zpracování bioodpadu.

Kompostárnu, která je největší v Plzeňském kraji, vede pan Jaromír Bošek, který žáky po areálu provázel. Vysvětlil dětem co je bioodpad a jak se zde zpracovává.

Žáky velmi překvapilo, že z nevábné a zapáchající hromady zbytků rostlin a potravin může vzniknout něco užitečného – humus. Tím se budou zavážet rekultivované plochy a bude se prodávat i zahradníkům.

S panem Boškem žáci natočili rozhovor, který budete moci zhlédnout při prezentaci našeho projektu.

Exkurze do kompostárny