Zkušenosti a poznatky žáků získané při práci na projektu

ZŠ a MŠ Chotíkov čerpá peníze z ESF

Žáci a jejich pedagogové v ZŠ v Chotíkově se v minulém školním roce zapojili do projektu Životní prostředí v Chotíkově a okolí. V rámci tohoto projektu, hrazeného z prostředků EU, proběhla řada vzdělávacích akcí, z nichž si žáci odnesli spoustu poznatků.
Zajímavá byla beseda s kronikářkou obce Mgr. Marcelou Všahovou, jež dětem ukázala kroniku a seznámila je s historií Chotíkova. Přínosné bylo i setkání s Mgr. Marií Nechutnou, starostkou obce Úněšov.
Některé akce proběhly přímo v terénu s pracovníky Lesů ČR nebo pracovnicí Západočeského muzea v Plzni. Tito odborníci dětem předali informace o stavu zvěře a lesním porostu v okolí Chotíkova. V závěru školního roku se děti zúčastnily exkurze v příšovské pískovně, kde zhlédly postup oddělování jemného písku od hrubého nebo se dozvěděly poznatky o dalším využití písku.
Z projektu byly financovány i další akce, například návštěva skládky v Černošíně, kde žáci měly možnost vidět, jak vypadá práce na třídičce odpadů. Jednou z posledních akcí, která proběhla v září letošního roku, byla beseda o šelmách s panem Karlem Makoněm, pracovníkem Záchranné stanice živočichů Plzeň.
Na zlepšení životního prostředí v Chotíkově se podíleli i samotní žáci tím, že posbírali odpadky v obci a okolí a následně je roztřídili do kontejnerů.