Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje

Projekt nazvaný „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje"(reg.č.: CZ­.1.07/1.1.30/01­.0032) byl podpořen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci globálního grantu Plzeňského kraje nazvaného „Zvyšování kvality ve vzdělávání v Plzeňském kraji II".

Obsahem projektu byla především organizace praktických ukázkových dnů pro žáky 8. a 9. tříd základních škol na středních odborných učilištích a středních školách v Plzeňském kraji, které poskytují výuku řemeslně a technicky zaměřených oborů a organizace praktických soutěží technických dovedností pro žáky ZŠ.

Hlavním záměrem projektu bylo představení více jak dvou desítek konkrétních podporovaných oborů a profesí, po nichž je dlouhodobě poptávka na trhu práce. Při ukázkových dnech na SŠ a SOU technického zaměření žáci získali informace o technických oborech, nárocích na studium, perspektivách profesního uplatnění a taktéž si vyzkoušeli praktickou činnost spojenou s prezentovaným oborem. Naše škola byla v projektu zapojena v letech 2012–2013, 2013-2014.

Mgr. Petra Pangrácová, garant projektu

Aktualizováno 15.8.2018