skola

skolka

aktuality zsaktuality sdaktuality ms

Základní škola a Mateřská škola Chotíkov

Sportovní den se školou a školkou

V pátek 21. 6. 2024 se ve spolupráci s obcí Chotíkov, FC Chotíkov 1932, HC Chotíkov, SDH Chotíkov, Mysliveckým spolkem Chotíkov, Rybářským spolkem Chotíkov, ČSŽ Chotíkov, Kulturním spolkem PRO Chotíkov, Krašovská aktivity centrem, Vlčí smečkou, SRPDŠ Chotíkov uskutečnil Sportovní den se školou a školkou. Pro děti a žáky bylo připraveno mnoho různorodých sportovních aktivit a na závěr obdrželi všichni účastníci krásnou odměnu. Nečekaným a příjemným překvapením byla návštěva ikony plzeňského fotbalu Pavla Horvátha, za jejíž uskutečnění děkujeme panu Danielovi Alušíkovi. Naše velké díky patří všem lidem a spolkům, kteří se na uskutečnění této akce podíleli. V neposlední řadě děkujeme i fotografovi Karlu Vozárovi za krásné fotky z této významné události-ZDE.

Mgr. Gabriela Budínská

sport den chotikov 186

sport den chotikov 200

sport den chotikov 308

Poslední školní týden v 1. třídě

Poslední dny školního roku měli prvňáčci velmi hektické. Hned v pondělí uvítali ve škole mladší kamarády z předškolní třídy naší MŠ, ukázali jim jejich budoucí 1. třídu, svoji třídu a hlavně předvedli, co se za celý školní rok naučili.

V úterý připravili svým patronům z deváté třídy malý dárek jako poděkování za celoroční pomoc a přišli se k nim do třídy pochlubit svými úspěšnými pracemi. Patroni pro své malé kamarády připravili drobné občerstvení a se zájmem si prohlédli portfolia prvňáčků.

Ve středu se konala společná exkurze EVVO 1. a 4. třídy na Rabí.

Čtvrtek zpestřila pohádka „Dva tovaryši“, kterou skvěle nacvičili a zahráli žáci 9. třídy.

V pátek si děti převzaly dlouho očekávaná vysvědčení a ocenění a vyrazili vstříc zaslouženým prázdninám.

IMG 20240627 WA0016 20240626 095826

20240625 085956 20240628 074637

Celoškolní soutěž – vyhodnocení

Ve čtvrtek 20.6.2024 proběhlo na hřišti školy vyhodnocení „Celoškolní soutěže tříd“ ve školním roce 2023/2024. Zástupci jednotlivých tříd v průběhu roku soutěžili v různých disciplínách – sportovních, kreativních i těch vyžadujících rychlost, pohotovost a spolupráci celého týmu. Putovní pohár pro vítěze a poukaz na finanční odměnu 4.500,- Kč si letos odnáší 4.třída. Druhé místo a poukaz na 2.500,- Kč získala 1.třída. Třetí místo obsadila 5.třída a byla odměněna poukazem na 1.000,- Kč. Sponzorem letošního ročníku byla firma „Autodoprava Lang“. Na přehled jednotlivých soutěží i umístění ostatních tříd se můžete podívat v přiložené tabulce. Další fotografie najdete na https://www.rajce.idnes.cz/zschotikov/album/celoskolni-soutez-vyhodnoceni-20-6-2024

Mgr. Pavlína Spoustová

1.MÍSTO

4.TŘÍDA

Exkurze EVVO 1. a 4. třídy

Ve středu 26. června se prvňáci a čtvrťáci vydali na hrad Rabí. Skvělí průvodci je zábavnou formou seznámili s historií hradu a okolí. Všichni statečně zvládli vyjít na nejvyšší místo hradu-věž, taktéž si prohlédli (pro některé trochu strašidelné) podzemní prostory. Po prohlídce si žáci nakoupili občerstvení, suvenýry a dárečky pro rodinu. Cestou zpět navštívili Přeštice. Z exkurze se vrátili spokojení.

Mgr. Petra Pangrácová a Mgr. Silvie Kučerová

IMG 20240627 WA0006 IMG 20240627 WA0011 IMG 20240627 WA0009

20240626 093453

20240626 095656 20240626 110259

Veleslavínské Literární Klání

Literární soutěže Veleslavínské Literární Klání se zúčastnila Karolína Matoušková, žákyně 8. třídy. Tato soutěž se konala letos poprvé. Je určena žákům základních škol (od 6. třídy), středních škol, studentům Fakulty pedagogické ZČU v Plzni i učitelům. Je možno psát prózu i básně.

Slavnostní vyhodnocení celé soutěže VLK se konalo 19. 6. 2024 v budově PF. Vyslechli jsme si slova odborné poroty i ukázky z nejlepších prací.

Karolína nebyla mezi třemi nejlepšími, ale i tak děkujeme za aktivní účast.

Všichni účastníci slavnostního vyhodnocení obdrželi knihu s nejlepšími pracemi ve všech kategoriích.

Mgr. Vladěna Šiková

VLK VLK2

VLK1

#JETOTU 2024

V pátek 14. 6. 2024 se díky tradiční spolupráci se SPŠD v Plzni mohli naši sedmáci a osmáci zúčastnit Prezentační a vzdělávací show #JETOTU 2024. Plzeňské náměstí Republiky zaplnily stánky řady středních škol, odborných učilišť a gymnázií z Plzeňského kraje, které společně s se Střediskem volného času Radovánek představovaly širokou škálu aktivit propojující zájmové činnosti s budoucími profesemi. Otestovat si tak žáci mohli robotickou ruku, virtuální realitu, elektromobil, zkusit zajímavé chemické pokusy. Také měli možnost vyzkoušet znalosti o chovu zvířat, abstraktní malování, hru na hudební nástroje, divadlo i deskové hry. Zájem vzbudila i stanoviště Armády ČR a Městské policie Plzeň. SPŠ dopravní představila veřejnosti svoji chloubu-Tatru Phoenix, která byla postavena týmem složeným ze žáků SPŠD Plzeň, SŠ Kralovice a SŠ Rokycany, pod vedením tří učitelů odborného výcviku a za dohledu oborníků z Kopřivnice. Plně funkční sypač slavnostně převzala SÚS PK a nasadí jej do provozu.

Praktické ukázky znalostí a dovedností studentů mnohé naše žáky motivovaly k podzimní návštěvě dnů otevřených dveří na středních školách.

20240614 100237 20240614 100848

20240614 100431 20240614 101206

Pasování prvňáčků na rytíře řádu čtenářského

Ve čtvrtek 13. 6. naši prvňáčci navštívili Dětské oddělení Knihovny města Plzně. Paní knihovnice je seznámila s fungováním oddělení, povyprávěla jim o různých typech knih. Děti si pak mohly oddělení projít, prohlédnout si knihy, časopisy, CD nosiče i deskové společenské hry, které má knihovna ve stálé nabídce.

Po prohlídce se v Polanově síni konala velká sláva-za prvňáčky přečetla čtenářskou přísahu Bětka Křížková, všichni ji odpřisáhli a pak byli pasováni rytířem na čtenáře. Z rukou šlechtičny poté převzali "glejt" a od paní knihovnice speciální "Knížku pro prvňáčka". Děti si slavnostní okamžiky velmi užily a těšily se, až se doma budou moci pochlubit získaným oceněním a přečtou si svoji novou knihu.

K1 K2

K3