1516 1516 2122a2120a1920a1819171816171516

Aktuality - Základní škola

Filipova olympiáda – celostátní kolo

Dne 28. 3. 2022 se pětičlenný tým žáků 6.třídy ve složení Klaudie Bílá, Kristýna Franková, Samuel Greif, Filip Jindáček a Václav Tampier zúčastnili celostátního kola Filipovy olympiády v Praze. V krajském kole totiž tento tým získal 1. místo. Soutěž probíhala celý den v Praze, v budově ČNB. V rámci soutěže byla připravena pro účastníky i prohlídka banky. Soutěžní otázky se týkaly finanční a digitální gramotnosti – hospodaření domácností, finančních produktů bank, platebních metod, spoření, on-line bezpečnosti. Výkony všech soutěžících týmů byly velmi vyrovnané. Naši žáci prokázali vysokou znalost této problematiky a na soutěž se zodpovědně připravili. Svým výkonem důstojně reprezentovali nejen školu, ale celou obec Chotíkov. Domů se vraceli sice obrovsky unavení, ale plní zážitků a pocitu skvělého výkonu. Proto patří celému týmu veliká pochvala.

Mgr. Pavlína Spoustová