Projekt „Životní prostředí v Chotíkově a okolí“, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.1/03.0020

Projekt „Životní prostředí v Chotíkově a okolí", registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.1/03­.0020 byl v Základní škole a Mateřské škole Chotíkov realizován v letech 2009 – 2012.

Jeho hlavním cílem bylo podpořit a rozvíjet problematiku environmentální výchovy na půdě školy formou zmapování životního prostředí v Chotíkově a vytvoření materiálů, které budou využívány při výchovně-vzdělávacím procesu i při zájmových činnostech.

Problematika životního prostředí je v Chotíkově více než aktuální z důvodu existence skládky komunálního odpadu pro Plzeň a okolí. V současné době je toto téma vzhledem k výstavbě spalovny ZEVO (zařízení pro energetické využití odpadů) diskutováno nejenom v Chotíkově a okolí, ale dotýká se celého regionu.

V rámci udržitelnosti projektu byla vytvořena stálá výstava výstupů projektu v prostorách školy – prezentace Chotíkova a okolních obcí s výsledky zkoumání jejich životního prostředí.
Ve škole jsou pořádány akce a soutěže s environmentální tematikou, které jsou zaměřeny na problémy řešené v projektu s názvem „Životní prostředí v Chotíkově a okolí".

Mgr. Zuzana Houdková, ředitelka školy

Prezentace obcí

Vzhledem k velikosti souborů je možné prezentace získat na vyžádání na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Děkujeme za pochopení.

Zpracovány jsou prezentace obcí:

Chotíkov
Malesice